En kunde i en dagligvarebutik på Valbyvej i Slagelse antændte en papirbeholder i pantrummet ved siden af flaskeautomaten mandag eftermiddag.
Mandag kl. 12.23 blev politi og brandvæsen tilkaldt til en lejlighed i Slagelse på grund af en anmeldelse om brand i bygningen.
To politibetjente i Slagelse lagde mærke til en knallert med to personer ombord fredag kl. 22.00. De valgte at stoppe knallerten. Da de nåede Vestervang, hoppede passageren af og flygtede.
Torsdag kl. 20.14 stoppede politiet en ung mand på 20 år fra Slagelse på Bredahlsgade. Selvom han ikke ønskede at tale med politiet, blev han nødt til det.
Det er med sorg jeg bringer dette indlæg! Det er tilsyneladende ikke alle der vil værne om de
I går var de forebyggende politibetjente på patrulje på Bredegade i Slagelse. Her stødte de på en 19-årig mand, som ikke ønskede at kommunikere med politiet.
SLAGELSE: Mand ville ikke oplyse navn
SLAGELSE: Spiste chokoladebarer uden at betale for dem
SLAGELSE: Slog på politibil
SLAGELSE: Butikstyv stjal sko og skjorte i ophidset tilstand